V létě nebo v zimě zde prožijete krásné chvíle ...

Penzion a jeho okolí v srdci Šumavy

Penzion a jeho okolí v srdci Šumavy

Srní na Šumavě

Původně dřevorubecká osada založená v r. 1726. Díky tehdejšímu četnému výskytu srnčí zvěře dostala svůj název Rehberg – Srní. Obec Srní je proslavená romány spisovatele Karla Klostermanna. Ve středu obce stojí kostel postavený v roce 1805, zasvěcený Nejsvětější trojici. Typickou šumavskou architekturu zde představují dochované horské roubené chalupy postavené na kamenné podezdívce se stěnami chráněnými šindelem.

V okolí Srní jsou výborné podmínky pro pěší turistiku i milovníky cykloturistiky. V zimním období je připravena hustá síť upravovaných lyžařských stop.

Srní a jeho kouzelné okolí zaujalo i filmaře. Byla zde natočena filmová trilogie Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem. Nyní se zde v okolí natáčí seriál Policie Modrava.

Z turistických zajímavostí stojí za zmínku Vchynicko–Tetovský plavební kanál, královácký dvorec Antýgl (nyní autocamping Antýgl), naučná stezka Povydří vedoucí nádherným kaňonem řeky Vydry, Hauswaldská kaple, Rokyta, Klostermannova vyhlídka na kaňon řeky Otavy,…

Léto

Na jaře, v létě, i na podzim můžete vychutnávat krásy šumavské krajiny jako pěší turisté, nebo cyklisté. Hustá síť cyklostezek na Šumavě nabízí ideální podmínky. V létě za teplého počasí najdete v blízkém okolí i místa na koupání. V druhé polovině léta je pak velkým lákadlem sběr hub a borůvek.

Zima

V zimě můžete pro méně náročné sjezdové lyžování využít lyžařských vleků přímo v okruhu 10 km 7 lyžařských svahů různé náročnosti a délky. Pro vyznavače běhu na lyžích se nabízejí upravované běžecké tratě navazující na celou oblast Srní a Modravy. V okolí penzionu jsou dobré podmínky pro celoroční rekreaci nebo aktivní sportovní dovolenou.